Dotyka nas

Rak, nie wyrok, mówią znawcy, ale nie do końca mają rację. Gdy profilaktyka zawiedzie, wówczas pojawia się problem nowotworu w nieco już bardziej zaawansowanej postaci. Mianowicie w formie nowotworu złośliwego, tzw. raka. Choć wiele z tych chorób dotyka nas niezależnie od płci, to są takie nowotwory, które uprzykrzają Zycie tylko chłopakom (np. rak prostaty), albo tylko dziewczętom (np. nowotwory i rak piersi, czy rak jajników). Jak wiadomo, lekarzem pierwszego kontaktu jest ginekolog warszawa. Do którego chodzimy regularnie, bo nie tylko w sprawie ewentualnej ciąży. On, lekarz podczas rutynowego badania wykryć może niepokojące zmiany kobiecego ciała. Oby nie wykrył, oczywiście jeśli nic nam nie dolega, bo jak zaniedba i niedokładnie nas zbada to klęska. Nowotwór, a właściwie już rak, rozwinie się z powodzeniem, bezpiecznie dla niego, i po herbacie.

Mammografia, popularne dość badanie wykryć może nawet te najmniejsze zmiany, poza tym same dziewczęta musza sprawdzać się regularnie. Przez całe swoje życie, przez wszystkie jego etapy. Po zdiagnozowaniu raka potwierdza go biopsja mammotomiczna. Pobiera się wycinki spornych tkanek i poddaje je analizie laboratoryjnej. Wiele etapów zmagania z rakiem piersi dokonuje się w ośrodkach takich jak ośrodek diagnostyki i leczenia chorób piersi .

Po operacji na ogół występują szpecące blizny, a katastrofą jest, gdy je obie usuną. Owszem, można sztuczne, ale nie to samo. Z pomocą może przyjść medycyna estetyczna warszawa. Jeśli sytuacja na nią pozwoli, oczywiście.

Przy okazji takich ciężkich operacji można liczyć na wsparcie psychologiczne. Długie owocne rozmowy pomogą znieść koszmar nowej codzienności. Kiedy psycholog warszawa pomoże rozwiązać osobisty i intymny kłopot, taka ja jest już gotowa na wszystko.  Niestety na jednej wizycie się nie kończy, a terapie mogą trwac przez resztę życia. Psycholog pomoże znieść też wszelkie trudy leczenia, jak chemie, promienie i inne takie tam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *